Kolędowanie z czytelnikami

Galeria foto na Facebook-u:

Pod koniec stycznia, jak co roku, zaprosiliśmy naszych czytelników do wspólnego śpiewania kolęd w bibliotece. W poprzednich latach w świątecznej atmosferze śpiewaliśmy piękne polskie kolędy i pastorałki m.in. z zaprzyjaźnionymi muzykującymi rodzinami oraz z chórami i zespołami działającymi w naszym mieście, a także z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku. Tegoroczne kolędowanie rozpoczął występ Pauliny Karaś z Brzózy Królewskiej, uczennicy Akademii Artystycznej DoReMi.

Kolędowanie w bibliotece połączone było już tradycyjnie, nagrodzeniem najaktywniejszych czytelników poprzedniego roku. Czytelnikami roku 2017 zostali w naszej bibliotece: Marta i Wiktor Grąz, pani Magdalena Raźnikiewicz, pani Maria Wróbel, pani Jolanta Jankowska, pani Stanisława Kwiatosz oraz pan Andrzej Wołowiec. Po uroczystym wręczeniu nagród wspaniale kolędowały wokalistki grupy „Meritum” działającej przy MCK w Leżajsku, w składzie: Ewelina Brudniak, Weronika Jeleśniański i Ewelina Wiatr. Piątkowe rodzinne kolędowanie było prawdziwą integracją pokoleń, ponieważ oprócz popisów młodzieży, wieczór uświetnił również występ chóru seniorów pod kierownictwem pana Bogdana Pęcaka.