Kobro - Skok w przestrzeń

Galeria foto na Facebook-u:

Spotkanie dyskusyjnego klubu książki 14 grudnia 2017r. było dla nas ogromną ucztą duchową.  Rozmowy dotyczyły nie tylko interesującej książki Małgorzaty Czyńskiej Kobro-Skok w przestrzeń, ale również spektaklu teatralnego Powidoki w reżyserii Macieja Wojtyszko. Po obejrzeniu sztuki o życiu wybitnych artystów : malarza abstrakcjonisty Władysława Strzemińskiego i rzeźbiarki Katarzyny Kobro przeszliśmy do dyskusji o postaciach wybitnych a zarazem tragicznych.Zarówno teatr jak i książka  odnosi się do życia prywatno - rodzinnego pary artystów, ale także  ich zmagań najpierw z hitlerowskim, a potem stalinowskim okupantem.

Zostały zarysowane interesujące portrety dwojga ludzi o silnych osobowościach – wybitnych, choć niedocenionych przez swoje czasy artystów, którzy pobrali się z wielkiej miłości, ale potrafili także z równą siłą nienawidzić się. Książka biograficzna oraz sztuka teatralna to  historia polskiej awangardy ze światową sztuką w tle.

Rozmów nie byłoby końca, gdyby ich nie przerwał niespodziewany gość. A był to Św. Mikołaj, który docenił ogromne zaangażowanie członków dyskusyjnego klubu książki w promowanie czytelnictwa. Za ich ogromną pasje czytelniczą nagrodził drobnymi upominkami.