Skąd pochodzimy?

Skąd pochodzimy?
Dokąd zmierzamy?

Na te dwa pytania próbuje odpowiedzieć Dan Brown w swej powieści "Początek". To już kolejna jego powieść z fascynującymi kodami, symbolami, odkryciami oraz ciekawostkami religijnymi, historycznymi. Tym razem autor powieści zabiera nas na przygodę do malowniczej Hiszpanii.

Profesor z Harvardu na specjalne zaproszenie swojego byłego studenta przyjeżdża do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie Edmond Kirsch ma wygłosić prezentację, która ma odmienić świat i podejście do religii. Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum - przyszła królowa. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję.
"Początek" pomimo prostej fabuły i standardowego dla Browna wykorzystania teorii symboli i gier, porusza ważną kwestię istnienia świata i egzystencji ludzkiej.
Opisy hiszpańskich zabytków, jak zawsze, robią bardzo duże wrażenie. 
Na koniec autor zostawia nas z gotową odpowiedzią na pytanie o nasze pochodzenie i naszą przyszłość - jednak tylko od nas zależy, w co ostatecznie uwierzymy. Jest to próba przeanalizowania dokąd zmierza ludzkość i jaka czeka ją przyszłość. 
Leżajski Klub poruszył problem gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji, który z jednej strony fascynuje, a z drugiej przeraża.

.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego