Noc w Bibliotece za nami

 Galeria foto na Facebook-u:

W piątkowy wieczór 17 listopada już po raz piąty odbyła się ciesząca się niesłabnącym powodzeniem impreza dla dzieci - „Noc w bibliotece”. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Wszystko gra”. Tematem przewodnim Nocy były więc dźwięki - nie tylko te wydawane przez instrumenty muzyczne - ale też występujące w przyrodzie i w życiu codziennym.

Uczestnicy imprezy poznali również podstawy języka migowego oraz inne sposoby porozumiewania się bez użycia słów, wykonywali instrumenty muzyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych, a także dowiedzieli się o szkodliwości nadmiernego hałasu. Nie zabrakło też krótkiej historii muzyki i zapisu dźwięku oraz poznawania różnych, niekiedy egzotycznych instrumentów muzycznych. Niewątpliwą atrakcję zapewnili dzieciom uczniowie klasy piątej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Leżajsku prezentując przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”, okraszone dużą porcją muzyki. Na zakończenie dzieci mogły wykazać się swoimi talentami wokalnymi i tanecznymi podczas dyskoteki i tradycyjnie już ustawiały się w długiej kolejce do malowania twarzyczek.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego