Kolęd czar

Galeria foto na Facebook-u:

W piątkowy wieczór, jak co roku w styczniu, spotkaliśmy się w naszej bibliotece na rodzinnym kolędowaniu z czytelnikami. Tym razem kolędowała z nami rodzina państwa Jaworskich: pan Stanisław (fortepian) z córkami Łucją (flet) i Różą (gitara). Ponadto mogliśmy kolędować przy akompaniamencie skrzypiec, dzięki uczennicom Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku i ich pani profesor Danucie Wołoszyn. Gra zarówno rodziny państwa Jaworskich, jak i skrzypaczek (Aleksandry Wośko, Ewy Tudryn i Natalii Łyko) z łatwością zachęciła publiczność do wspólnego śpiewania.

Zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy, których dźwięki słyszalne były w każdym zakamarku naszej książnicy. Ważnym punktem wieczoru było także rozdanie nagród najaktywniejszym czytelnikom 2016 roku. Nagrodzeni zostali czytelnicy w następujących kategoriach: dzieci - Ilona Ćwikła, Zuzanna i Kacper Rymarz, młodzież - Barbara Kurdziel i osoby dorosłe - Zofia Gogol, Dorota Daź, Józef Jarzyński oraz Jarosław Adamiak. Nagrody wręczył dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku pan Ireneusz Wołek.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego